+421 948 030 923 | info@minalox.sk
  • Home
  • Minalox Magazín
Viete, čo je to cirkadiánne osvetlenie?

Viete, čo je to cirkadiánne osvetlenie?

Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujú, svetlo má obrovský dopad na naše zdravie. Náš organizmus prijíma cez naše oči informácie, ktoré ovplyvňujú celý jeho chod na základe prijímaného svetla. Bohužiaľ, väčšina ľudí disponuje nesprávnymi svetelnými návykmi, vďaka čomu nielenže prichádzajú o jeho benefity,... (čítať ďalej)
Máte správne nastavený cirkadiánny rytmus?

Máte správne nastavený cirkadiánny rytmus?

Všetko, čo sa deje v našom organizme, či už na úrovni tela, alebo na úrovni mysle, má svoj dôvod. Náš organizmus je navrhnutý tak, aby fungoval na základe pravidelných cyklov, a ak sú nesprávne nastavené, môžu nastať zdravotné komplikácie. Tieto cykly, ktoré v našom tele... (čítať ďalej)
Modré svetlo – dobrý sluha, ale zlý pán?

Modré svetlo – dobrý sluha, ale zlý pán?

V minulom článku sme si objasnili čo je to svetlo, aké má parametre a podľa čoho si vybrať správne osvetlenie do vašich nových priestorov. Jedným z dôležitých základných parametrov je aj teplota svetla, v ktorej hrá veľkú rolu práve modré svetlo. Na čo vplýva, kedy... (čítať ďalej)
Úvod do sveta osvetlenia

Úvod do sveta osvetlenia

Úvod do sveta osvetlenia – aké môže mať parametre a podľa čoho si vybrať to najlepšie? Osvetlenie je dôležitou súčasťou nášho života. Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že ide o banalitu. Ak si však uvedomíme, že nás sprevádza najmä teraz v zimných mesiacoch... (čítať ďalej)

Články podľa témy

Minalox Magazín

Prostredníctvom nášho Minalox Magazínu Vám chceme prinášať zaujímavé i podnetné články. Veríme, že čítanie nášho blogu bude pre Vás obohacujúce a veľmi radi prijmeme vaše tipy a námety.

Napísať do redakcie
Naspäť hore